Kategoria: Aktualności

2020-07-13
Tapety w stylu Grand Millenial - pożądany dodatek aranżacyjny doskonale wpisujący się w aktualne trendy. 


2019-10-25
Według statystyk z Pinteresta korzysta ponad 250 milionów użytkowników. Upublicznione dane są gromadzone na podstawie list tworzonych podczas korzystania z portalu. Czym można się zainspirować we wnętrzach i jak to się wiąże z tapetami?


2019-10-09

Tapety spełniające zarazem funkcję tablicy to popularna alternatywa do kreatywnych wnętrz. Jak zagospodarować dobrze tą przestrzeń i stworzyć ciekawy projekt nawet jeśli nie mamy doświadczenia?


2019-05-27

Dzisiaj tapet używa się w nieco inny sposób niż kiedyś, a przede wszystkim z reguły nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Tapety stanowią co najwyżej dekoracje do wnętrza i są sposobem zaakcentowania jego charakteru. Posiadają one wzory, często na tyle delikatne, szczegółowe bądź skomplikowane, że farbą nie dałoby się ich zrealizować. Chyba że na dużo niższym poziomie jakościowym. Atutem tapet jest także fakt, że dość ekonomicznym sposobem można sprawić, by pokój wyglądał luksusowo. Ponadto ich aplikacja nie trwa długo i jest stosunkowo łatwa. Nie trzeba także później tracić czasu na porządki poremontowe. Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie się na ewentualność, że w krótkim czasie przestanie się nam podobać dany wzór, bo nawet jeśli, to łatwo go zmienić. Poniżej przedstawiamy inspiracyjne wykorzystanie tapet! Kto wie, może pomysły spodobają się nawet zatwardziałym ich przeciwnikom?


2019-05-20

Nie da się odłączyć atmosfery, jaka panuje w domu, od naszego nastroju. To ściśle związane ze sobą zjawiska, wzajemnie na siebie oddziałujące. Jeśli w naszych czterech kątach wnętrze jest przytulne i estetyczne, nasz humor także ulega poprawieniu. Najczystszym przykładem takiej sytuacji jest filozofia lagom, która spełnia się we wnętrzarskich metamorfozach i daje nam poczucie harmonii. Dzięki zastosowaniu się do jej wytycznych będziemy mogli stworzyć prawdziwy azyl pełen równowagi. By jednak tak się stało, musimy zadbać o każdy element, w tym o stylizacje ścienne.


2019-05-16

Nowoczesne tapety mają to do siebie, że możemy wybierać nie tylko spośród rozmaitych wzorów, ale także rodzajów materiałów. Znaczna rozpiętość tworzywa oferuje nam możliwość sięgnięcia po tapety, które najbardziej odpowiedzą na nasze estetyczne potrzeby, ale także na wymagania samego pomieszczenia. W końcu tapeta do łazienki powinna mieć nieco inne właściwości niż ta do salonu z uwagi na zintensyfikowaną obecność pary wodnej, wysokich temperatur itd. Dziś opowiemy o tym, z czego wykonuje się tapety. Przyjemnej lektury!


2019-05-14

Tapety zawierające motywy kwiatowo-roślinne należą do tych, zdecydowanie najpopularniejszych. Aranżacje zaczerpnięte z natury wprowadzają do pomieszczeń żywość i naturalny spokój. Są oryginalne i jednocześnie nigdy nie wychodzą z mody. Najchętniej wybierane są przez młodzież, choć inne grupy wiekowe również coraz częściej pytają o nie sprzedawców.


2019-05-06

Planujesz remont pokoju, w którym mieszka twoja pociecha? Pragniesz stworzyć dla dziecka idealne miejsce nauki, zabawy i wypoczynku? Dowiedz się czym kierować się podczas planowania odnowy dziecięcej sypialni.


2019-04-29

Strych to dla wielu magiczne miejsce, które kojarzy się z rodzinnymi pamiątkami. Jednak coraz częściej zaczynamy adaptować tę przestrzeń i ze szkatuły przeszłości przemianować je na element teraźniejszości. W jaki sposób zaaranżować poddasze, by przekształciło się w elegancki loft?


2019-04-26
Klasyka to ponadczasowe wartości, które są wzbogacane o nowe detale w każdym wieku. Jednak rama aranżacyjna jest niezmienna – ma być elegancko oraz wygodnie. Salon urządzony w stylu klasycznym z pewnością przyniesie mieszkańcom wiele radości i sprawi, że będą czuli się w nim znakomicie. Ważną kwestią podczas wyposażania salonu będzie dobór odpowiedniej stylizacji ścian. Ciekawą opcją wartą rozważenia jest wykorzystanie potencjału tapet.


2019-04-22

Aranżacja wnętrz za pomocą tapety, nie dość, że dalej nie wyszła z mody, to w dodatku pojawiają się coraz to ciekawsze rozwiązania z ich wykorzystaniem. Takie zagospodarowania ścian często są także dobrą alternatywą dla różnych koncepcji wystrojów wnętrz, ponieważ okazują się mniej kosztowne oraz łatwiejsze do zaaplikowania przy braku negatywnego wpływu na walory wizualne. W poniższym artykule pragniemy podzielić się kilkoma inspiracjami, nawiązującymi do tapet imitujących cegłę bądź kamień. Zapraszamy do lektury!


2019-04-15

Zbliża się wiosna, czas porządków i odświeżania mieszkania. Być może warto zainspirować się pierwszą przyjemną porą w roku i wybrać nowe tapety w wiosennym tonie. Dowiedz się, jakie możesz znaleźć w dobrych sklepach oraz do jakich pomieszczeń sprawdzą się one najlepiej.


2019-04-08

Otoczenie ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Dlatego aranżując pokój naszej pociechy, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by było ono wygodne, bezpieczne, a zarazem sprawiało Twojemu dziecku radość. Jedną z ważnych decyzji wnętrzarskich jest wybór okładzin ściennych.


2019-04-05

Niegdyś tapety były głównym sposobem dekoracji ścian, później jednak zostały zapomniane. Teraz możemy cieszyć się nie tylko ich powrotem, ale także poznawaniem ich szerszej niż wcześniej funkcjonalności i różnorodności. Ponadto, zwiększyła się także liczba wariantów ich doboru, kompozycji czy niekonwencjonalnych rozwiązań. Tapety dają wysokie możliwości wobec osobistej kreatywności, pomysłowości oraz realizacji swoich fantazji dekoratorskich czy architektonicznych.


2019-04-02

Za plecami czujemy jeszcze mroźny oddech zimy, ale na horyzoncie już pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Promienie słońca tracą swoją zimową surowość i miękko opadają na nasze twarze. Z trawników, do tej pory pokrytych białym puchem, zaczynają wyrastać młode pędy kwiatów. Wiosna to czas porządków i zmian. Także dla Twojego mieszkania! Pozwól zakwitnąć swojej sypialni w tym roku. W jaki sposób? Najprostszym i najbardziej efektownym rozwiązaniem będzie wybór tapety z motywem florystycznym! 


2019-03-25

Przekraczasz jej próg i ciężar całego dnia spływa z Ciebie i zostaje za drzwiami. Wszystkie trudne rozmowy, emocje, gonitwa myśli czy obowiązki nie mają do niej wstępu. Sypialnia jest miejscem, w którym odnajdujemy azyl i pozwalamy sobie na odpoczynek. By nastrój otoczenia był idealny, musimy dołożyć wszelkich starań, by zaaranżować tę przestrzeń w zgodzie z naszym charakterem, a przy tym nie bać się drobnych eksperymentów. Dziś opowiemy o tym, jak z pomocą tapet Twoje pomieszczenie może w jednej chwili zmienić się w kipiącą życiem urban jungle!


2019-03-18

Twoja kuchnia przechodzi właśnie metamorfozę? Szukasz pomysłu, jak przeobrazić ją w przytulną i nowoczesną przestrzeń? Odpowiedzią na te pytania może okazać się tapeta.


2019-03-11

Czerwona cegła, miedź i ciemne meble zawsze do ciebie przemawiały? Chciałbyś zaaranżować swoje mieszkanie w podobny sposób? Poznaj kilka wskazówek jak urządzić salon w stylu industrialnym.


2019-02-25

Obecnie chyba najpopularniejszymi kolorami, które stosujemy przy budowie i aranżacji wnętrz, jest biel i szarość. Te kolory są bardzo eleganckie, pasują absolutnie do wszystkiego. Nadmierne ich wykorzystanie może jednak wprowadzić sterylność i chłód. Dowiedz się jak wykorzystać biel i szarość w swoim salonie.


2019-02-11

Eklektyczne wnętrze łączy w sobie różne wzory, style i faktury, nieład jest jednak kontrolowany. To odważny styl, który jednak świetnie wyraża charakter artystycznych osób. Czujesz, że potrafisz dobrać do siebie pozornie niepasujące elementy? Lubisz miszmasz wzorów i kolorów? Ten styl jest dla ciebie. Dowiedz się jak stworzyć salon w stylu eklektycznym.


2019-01-14

Jesteś rodzicem dorastającego dziecka, które ewidentnie nie chce już mieć w swoim pokoju tapet z misiami? Czas na zmianę aranżacji pokoju, w którym nastolatek spędzi najbardziej burzliwe lata swojego życia. Dowiedz się w jaki sposób możesz urządzić pokój młodzieżowy.


2019-01-02

Odpowiednio dobrane tapety doskonale sprawdzą się w łazienkach, gdzie będą stanowiły nowoczesny element wyposażenia. Jeżeli decydujesz się na remont swojej toalety, to rozważ położenie na ścianę tapet. Jest to nowy trend, który jednak sprawdza się dobrze w wielu mieszkaniach.