Tapety z motywami ceglanymi i kamiennymi we wnętrzach

2019-04-22


Aranżacja wnętrz za pomocą tapety, nie dość, że dalej nie wyszła z mody, to w dodatku pojawiają się coraz to ciekawsze rozwiązania z ich wykorzystaniem. Takie zagospodarowania ścian często są także dobrą alternatywą dla różnych koncepcji wystrojów wnętrz, ponieważ okazują się mniej kosztowne oraz łatwiejsze do zaaplikowania przy braku negatywnego wpływu na walory wizualne. W poniższym artykule pragniemy podzielić się kilkoma inspiracjami, nawiązującymi do tapet imitujących cegłę bądź kamień. Zapraszamy do lektury!

Kuchnia

Motywy, o których wspomnieliśmy, doskonale pasują do wystroju kuchni! Nawiązują bowiem do pierwowzorów budownictwa, nadając przestrzeni niezwykle urokliwego i skandynawskiego stylu. Pięknie podkreślają naturalne tworzywa znajdujące się w kuchni. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla starych domów i kamienic.

Salon
Kamienna bądź murowana ściana w salonie od razu przywołuje na myśl klimatyczny kominek, który dodaje domostwu dodatkowego ciepła. Ta kombinacja naprawdę świetnie ze sobą współgra. Jest to styl minimalistyczny, który jeszcze lepiej wygląda, gdy jest udekorowany na przykład roślinami doniczkowymi. Wyjątkowym atutem takiej tapety jest fakt, że jest łatwa do wymiany. Gdy znudzi się dany motyw, nie stanowi to wówczas żadnego problemu. Cegła jest zdecydowanie królującym motywem w salonach i wnętrzach z aneksem w tej dekadzie i prawdopodobnie nieprędko się to zmieni.

Kawiarnie, puby, biblioteki

Uniwersalność, a jednocześnie oryginalność takiego stylu sprawiają, że pasuje on do wielu rodzajów wnętrz, nie tylko mieszkalnych. Jako kolejny przykład możemy podać klimatyczną kawiarnię, w której, jeśli zamieścimy taką tapetę i udekorujemy ją złotymi elementami bądź wiosennymi kwiatami, z pewnością zwróci uwagę wielu potencjalnych klientów. W godzinach wieczornych, zimowych, przy zapalonych świecach, taki wystrój może okazać się wprost idealnym miejscem na spędzenie romantycznego wieczoru z drugą połówką.


Tagi: