Tapety kamień, cegła lub deska

Kamień to świadek ludzkiej historii. W chwili, gdy ludzka pamięć zawodzi, zaczyna się ledwo tlić i zacierać, pozwala ukuć z siebie kształty, które będą uobecniać minione wydarzenia. Kamień jako pomnik, ale także jako naturalny budulec towarzyszył człowiekowi przez wieki. Dzięki niemu pięły się pod sklepienie nieba szlacheckie grody, odbijały od ziemi proste domostwa. Drewno to kolejne z dobrodziejstw, jakie matka natura ofiarowała swoim dzieciom, by te tworzyły ciepłe pomieszczenia, pełne zapachu żywicy i ponadczasowego uroku. Historia wznoszenia domów to także wypalana cegła, znana przecież już starożytnym ludom Babilonu, Egiptu czy Mezopotamii. Kamień, cegła, deska – te budulce, mające swoje korzenie w naturalnych złożach naszej planety, mogą stać się udziałem Twojego mieszkania. Wystarczy, że sięgniesz po ich strukturę szczegółowo uchwyconą na powierzchni naszych tapet.

Tapety Kamień, cegła, deska

Kamień, cegła czy deska od niepamiętnych czasów pojawiają się na naszych ścianach. Ich zalety estetyczne były znane poprzednim pokoleniom. Ich faktura zachwyca nas do dziś. Dlatego w Dobretapety.pl stworzyliśmy szeroki wybór tapet, które nawiązują swym printem do nieprzebranych bogactw natury. Znajdziesz u nas wzory, które doskonale imitują powierzchnię kamieni, cegieł czy drewna. Instalując je na ścianie, niskim nakładem sił otrzymasz wspaniałą bazę aranżacyjną dla niemalże wszystkich stylistyk wnętrzarskich takich jak styl industrialny, rustykalny, skandynawski czy retro. 

Oryginalna faktura Twoich ścian

Nasze tapety odwzorowujące kamień, deski czy drewno nadają się do każdego typu wnętrz. Sprawdzą się zarówno w salonie, kuchni, sypialni, jak i w łazience. Swoją obecnością nadadzą im nowy wymiar ponadczasowej elegancji. W naszym asortymencie znajdziesz wiele wariantów naturalnej tekstury. Zapraszamy do wędrowania jego ścieżkami!


Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 2376 wzorów tapet.

Tapety kamień, cegła lub deska na naszym blogu


2019-05-27

Dzisiaj tapet używa się w nieco inny sposób niż kiedyś, a przede wszystkim z reguły nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Tapety stanowią co najwyżej dekoracje do wnętrza i są sposobem zaakcentowania jego charakteru. Posiadają one wzory, często na tyle delikatne, szczegółowe bądź skomplikowane, że farbą nie dałoby się ich zrealizować. Chyba że na dużo niższym poziomie jakościowym. Atutem tapet jest także fakt, że dość ekonomicznym sposobem można sprawić, by pokój wyglądał luksusowo. Ponadto ich aplikacja nie trwa długo i jest stosunkowo łatwa. Nie trzeba także później tracić czasu na porządki poremontowe. Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie się na ewentualność, że w krótkim czasie przestanie się nam podobać dany wzór, bo nawet jeśli, to łatwo go zmienić. Poniżej przedstawiamy inspiracyjne wykorzystanie tapet! Kto wie, może pomysły spodobają się nawet zatwardziałym ich przeciwnikom?


2019-04-29

Strych to dla wielu magiczne miejsce, które kojarzy się z rodzinnymi pamiątkami. Jednak coraz częściej zaczynamy adaptować tę przestrzeń i ze szkatuły przeszłości przemianować je na element teraźniejszości. W jaki sposób zaaranżować poddasze, by przekształciło się w elegancki loft?


2019-04-22

Aranżacja wnętrz za pomocą tapety, nie dość, że dalej nie wyszła z mody, to w dodatku pojawiają się coraz to ciekawsze rozwiązania z ich wykorzystaniem. Takie zagospodarowania ścian często są także dobrą alternatywą dla różnych koncepcji wystrojów wnętrz, ponieważ okazują się mniej kosztowne oraz łatwiejsze do zaaplikowania przy braku negatywnego wpływu na walory wizualne. W poniższym artykule pragniemy podzielić się kilkoma inspiracjami, nawiązującymi do tapet imitujących cegłę bądź kamień. Zapraszamy do lektury!


2019-03-11

Czerwona cegła, miedź i ciemne meble zawsze do ciebie przemawiały? Chciałbyś zaaranżować swoje mieszkanie w podobny sposób? Poznaj kilka wskazówek jak urządzić salon w stylu industrialnym.