Pomysł na salon – styl industrialny

2019-03-11


Czerwona cegła, miedź i ciemne meble zawsze do ciebie przemawiały? Chciałbyś zaaranżować swoje mieszkanie w podobny sposób? Poznaj kilka wskazówek jak urządzić salon w stylu industrialnym.

Ściany – w stronę urzekającej surowości

To co najbardziej charakterystyczne jest w pofabrycznych budynkach to czerwona cegła. Niestety nakładanie cegły może być drogie i wymaga pewnych umiejętności remontowo-budowlanych. Ponadto, jeżeli wynajmujemy mieszkanie, właściciel nie zawsze jest przychylny do takich zmian. Na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu, można zastosować tapety imitujące cegły. Dobrej jakości tapeta wygląda dobrze, zdecydowanie łatwiej się ją nakłada, w prosty sposób również można ją zdjąć czy wymienić. Jeżeli marzysz o ceglastej ścianie, odwiedź internetowy sklep z tapetami i poszukaj czegoś dla siebie.

Podłoga w jazzowym klimacie

Na podłogę wybierz deski panelowe imitujące prawdziwe drewno. Kolor zależy od twojej wizji i odwagi. Jeżeli nie boisz się ciemnych pomieszczeń wybierz podłogę kakaową lub szarą, dzięki temu pomieszczenia nabierze jazzowego klimatu. Jeżeli wolisz jednak wpuścić więcej światła lub twój salon po prostu nie jest zbyt duży, zdecyduj się na jaśniejszą podłogę, np. miodową lub piaskową.

Meble – surowe drewno i czerń

Chyba najciekawszy element stylu industrialnego. Charakterystyczne są tu ciemne meble, szare zamszowe kanapy. Pojawiają się tu metalowe stelaże połączone z deskami jako półki czy stoły. Te ostatnie, pełniące np. funkcję stolika do kawy, często mają dodatkowo kółka, wyglądają jak stworzone ze starych wózków fabrycznych. Styl industrialny to dużo czerni oraz surowego drewna.

Dodatki z fabrycznym zacięciem

Jakie są charakterystyczne dodatki stylu fabrycznego? Dekoracje tworzą głównie oświetlenie, lampy zbudowane z metalowych stelaży lub samotnie zwisające, ozdobne żarówki. Na ścianach można zawiesić wiele nawiązujących do przeszłości dodatków, np. znaki z fabryk, albo wiekowy telefon. Dobrze wyglądają tu także duże, nowoczesne obrazy, a także ciężkie zasłony. Przytulność można uzyskać dzięki kocom i poduszkom na kanapie oraz roślinom, umieszczonym w strategicznych punktach pomieszczenia.

Zajawka: Znudził cię styl twojego salonu? A może właśnie wprowadziłeś się do nowego mieszkania? Poznaj wyznaczniki stylu industrialnego i dowiedz się jak wprowadzić go do własnego wnętrza.


Tagi: