TAPETY DO MALOWANIA

Człowiek czuł potrzebę otaczania się pięknem od najdawniejszych czasów. Tworzył przestrzeń, która pozwalała mu przenieść się w wymiar niebagatelnej estetyki. Wzbogacał ściany oryginalnymi ornamentami. Tak jest do dziś. Często mamy taki sam stosunek do własnego domu, jak artysta do swojego dzieła – chcemy, by był jak najlepszy i zyskał uznanie innych. Tapety imitujące ozdobny tynk, mieniące się zróżnicowaną strukturą, przybierające kształt tkaniny – to podłoże, materiał, z którego sam będziesz mógł stworzyć przestrzeń, będącą ucieleśnieniem twoich marzeń i aspiracji.

Tapety do malowania

Chcesz stworzyć ze swojego domu przestrzeń pełną kreatywnego ładu, niebanalnej estetyki i ponadczasowego piękna? Tapety do malowania to doskonały pomysł na ciekawą aranżację. Ze względu na bogaty wybór tekstury można stworzyć wiele wersji wykończenia przestrzeni ściennej. Powierzchnia tapety może przypominać wzór tkaniny czy dekoracyjnego tynku. Znajdziesz u nas także tapety nawiązujące do takich surowców jak na przykład cegła. 

Różnorodność faktury to jedno w kwestii wielości aranżacji. Drugą kwestią jest to, że możesz pomalować tapetę na dokładnie taki kolor, jaki przypadnie Ci do gustu i będzie współgrał z pozostałymi elementami wewnątrz.

Tapety do malowania – wielość aranżacji

Tapety do malowania to synonim pragmatyczności. Dzięki ich instalacji nie trzeba decydować się na wykonywanie gładzi, bo powierzchnia ściany zostanie wyrównana za sprawą okładziny ściennej. 

W naszym asortymencie znajdziesz tapety papierowe, winylowe czy tekstylne. Ich struktura pozwala wykazywać dużą odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że tapeta będzie Ci służyła przez lata.


Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 516 wzorów tapet.

TAPETY DO MALOWANIA na naszym blogu


2019-05-27

Dzisiaj tapet używa się w nieco inny sposób niż kiedyś, a przede wszystkim z reguły nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Tapety stanowią co najwyżej dekoracje do wnętrza i są sposobem zaakcentowania jego charakteru. Posiadają one wzory, często na tyle delikatne, szczegółowe bądź skomplikowane, że farbą nie dałoby się ich zrealizować. Chyba że na dużo niższym poziomie jakościowym. Atutem tapet jest także fakt, że dość ekonomicznym sposobem można sprawić, by pokój wyglądał luksusowo. Ponadto ich aplikacja nie trwa długo i jest stosunkowo łatwa. Nie trzeba także później tracić czasu na porządki poremontowe. Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie się na ewentualność, że w krótkim czasie przestanie się nam podobać dany wzór, bo nawet jeśli, to łatwo go zmienić. Poniżej przedstawiamy inspiracyjne wykorzystanie tapet! Kto wie, może pomysły spodobają się nawet zatwardziałym ich przeciwnikom?


2019-05-16

Nowoczesne tapety mają to do siebie, że możemy wybierać nie tylko spośród rozmaitych wzorów, ale także rodzajów materiałów. Znaczna rozpiętość tworzywa oferuje nam możliwość sięgnięcia po tapety, które najbardziej odpowiedzą na nasze estetyczne potrzeby, ale także na wymagania samego pomieszczenia. W końcu tapeta do łazienki powinna mieć nieco inne właściwości niż ta do salonu z uwagi na zintensyfikowaną obecność pary wodnej, wysokich temperatur itd. Dziś opowiemy o tym, z czego wykonuje się tapety. Przyjemnej lektury!


2019-04-29

Strych to dla wielu magiczne miejsce, które kojarzy się z rodzinnymi pamiątkami. Jednak coraz częściej zaczynamy adaptować tę przestrzeń i ze szkatuły przeszłości przemianować je na element teraźniejszości. W jaki sposób zaaranżować poddasze, by przekształciło się w elegancki loft?


2019-04-05

Niegdyś tapety były głównym sposobem dekoracji ścian, później jednak zostały zapomniane. Teraz możemy cieszyć się nie tylko ich powrotem, ale także poznawaniem ich szerszej niż wcześniej funkcjonalności i różnorodności. Ponadto, zwiększyła się także liczba wariantów ich doboru, kompozycji czy niekonwencjonalnych rozwiązań. Tapety dają wysokie możliwości wobec osobistej kreatywności, pomysłowości oraz realizacji swoich fantazji dekoratorskich czy architektonicznych.


2019-03-11

Czerwona cegła, miedź i ciemne meble zawsze do ciebie przemawiały? Chciałbyś zaaranżować swoje mieszkanie w podobny sposób? Poznaj kilka wskazówek jak urządzić salon w stylu industrialnym.


2019-02-11

Eklektyczne wnętrze łączy w sobie różne wzory, style i faktury, nieład jest jednak kontrolowany. To odważny styl, który jednak świetnie wyraża charakter artystycznych osób. Czujesz, że potrafisz dobrać do siebie pozornie niepasujące elementy? Lubisz miszmasz wzorów i kolorów? Ten styl jest dla ciebie. Dowiedz się jak stworzyć salon w stylu eklektycznym.


2019-01-28

Często dzieje się tak, że po zakończeniu remontu okazuje się, iż zostało nam sporo niewykorzystanej tapety. Najgorsze co możemy zrobić, to po prostu ją wyrzucić. Dowiedz się dlaczego warto zostawić pozostały papier oraz jak możesz go wykorzystać.