Jak wykorzystać pozostałą po remoncie tapetę?

2019-01-28


Często dzieje się tak, że po zakończeniu remontu okazuje się, iż zostało nam sporo niewykorzystanej tapety. Najgorsze co możemy zrobić, to po prostu ją wyrzucić. Dowiedz się dlaczego warto zostawić pozostały papier oraz jak możesz go wykorzystać.

Awaria

Spięcie prądu lub inna awaria wbrew pozorom nie jest czymś bardzo rzadkim. Tapeta przykrywa ścianę i znajdujące się na niej puszki elektryczne, dlatego w razie awarii fachowiec musi się do niej dostać i zerwać naszą dekoracyjną osłonę. Po naprawie możemy jednak spokojnie dokleić brakujący pas tapety, oczywiście jeżeli nie wyrzuciliśmy jej pozostałości.

Ochrona półek

Wszystkie tapety świetnie sprawdzą się do wyłożenia półek w szafkach kuchennych, szczególnie jednak te winylowe, które można czyścić na mokro. Dzięki temu regały są chronione przed brudem, np. z rozsypanej mąki czy przypraw. Dodatkowo gruby papier chroni drewno czy sklejkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą pojawić się przy wyjmowaniu lub odkładaniu garnków.

Efektowne okładki

To sposób, którego nauczyły nas nasze mamy. Z resztek tapet można stworzyć niepowtarzalne okładki na książki i zeszyty. Nie ma sensu kupować kolejnych, brzydkich plastikowych okładek. Te z tapety mają wzór, który nam się podoba, więc wyglądają estetycznie. Ponadto świetnie chronią i zawsze są odpowiedniego rozmiaru, gdyż to my sami go docinamy.

Odświeżenie szafek

Jeżeli posiadasz stare szafki, które są już zniszczone i nie wyglądają najlepiej, możesz odświeżyć je poprzez przyklejenie tapet do ich frontów. W ten sposób wzór z kuchni może nawiązywać do salonu. Raczej unikaj nakładania tych samych tapet na szafy i ściany w jednym pomieszczeniu.

Dodatki

Jak wykorzystać resztę tapet w pokoju, w którym jest ona już na ścianie? Poprzez tworzenie dodatków. W sklepie z akcesoriami do mieszkania kup najprostsze, korkowe podkładki pod gorące kubki i owiń je tapetą. Kartony i pudełka, w których przechowujesz różne rzeczy również możesz tak ozdobić. Fragment tapety, która ma ciekawy wzór możesz nawet oprawić w ramkę czy antyramę i powiesić na ścianie. Ważne jest tylko to, żeby nie ograniczać swojej kreatywności.


Tagi: