Tapety w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to dzieło prawdziwego artyzmu. Powstał z inspiracji naturą, codziennym cyklem życia Skandynawów i chęcią dodania do szarej rzeczywistości nieco światła i przestrzennego oddechu. Za prekursora tego nurtu uważa się Carla Larssona. Malarz i zarazem architekt postanowił stworzyć dla swoich rodaków styl wnętrzarski, który charakteryzowałby się użytecznym minimalizmem, subtelnością kolorów i nawiązywał do bogactwa natury. Szwedzi szybko zaaprobowali ten pomysł. Styl pełen uroku zwiększył swój zasięg z wybrzeży północnych ziem na cały świat. Obecnie nurt skandynawski jest jednym z najbardziej cenionych. W Dobretapety.pl znajdziesz całą gamę tapet, które wprowadzą do Twojego domu klimat północnych fiordów.

Tapety w stylu skandynawskim

Tapety, które znajdziesz w naszym asortymencie charakteryzują się przyjazną i elegancką kolorystyką. Znajdziesz tu różne odmiany szarości, łamaną biel czy jasne róże. Dzięki nim stworzysz wspaniałą bazę dekoracyjną dla dalszych aranżacji w duchu skandynawskim. Za ich sprawą powiew naturalnego piękna stanie się udziałem Twojego salonu, sypialni czy kuchni.

Styl pełen umiaru i niebanalnego uroku

Dzięki naszym tapetom stworzysz dom pełen umiaru i niebanalnego uroku. Poprzez nie wprowadzisz do swojego pomieszczenia nową jakość. Tapety, które oferujemy zostały wykonane z zachowaniem wszelkich standardów. Dlatego będziesz mógł cieszyć się ich obecnością przez wiele, wiele lat.


Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 766 wzorów tapet.

Tapety w stylu skandynawskim na naszym blogu


2019-05-27

Dzisiaj tapet używa się w nieco inny sposób niż kiedyś, a przede wszystkim z reguły nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Tapety stanowią co najwyżej dekoracje do wnętrza i są sposobem zaakcentowania jego charakteru. Posiadają one wzory, często na tyle delikatne, szczegółowe bądź skomplikowane, że farbą nie dałoby się ich zrealizować. Chyba że na dużo niższym poziomie jakościowym. Atutem tapet jest także fakt, że dość ekonomicznym sposobem można sprawić, by pokój wyglądał luksusowo. Ponadto ich aplikacja nie trwa długo i jest stosunkowo łatwa. Nie trzeba także później tracić czasu na porządki poremontowe. Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie się na ewentualność, że w krótkim czasie przestanie się nam podobać dany wzór, bo nawet jeśli, to łatwo go zmienić. Poniżej przedstawiamy inspiracyjne wykorzystanie tapet! Kto wie, może pomysły spodobają się nawet zatwardziałym ich przeciwnikom?


2019-04-26
Klasyka to ponadczasowe wartości, które są wzbogacane o nowe detale w każdym wieku. Jednak rama aranżacyjna jest niezmienna – ma być elegancko oraz wygodnie. Salon urządzony w stylu klasycznym z pewnością przyniesie mieszkańcom wiele radości i sprawi, że będą czuli się w nim znakomicie. Ważną kwestią podczas wyposażania salonu będzie dobór odpowiedniej stylizacji ścian. Ciekawą opcją wartą rozważenia jest wykorzystanie potencjału tapet.


2019-04-15

Zbliża się wiosna, czas porządków i odświeżania mieszkania. Być może warto zainspirować się pierwszą przyjemną porą w roku i wybrać nowe tapety w wiosennym tonie. Dowiedz się, jakie możesz znaleźć w dobrych sklepach oraz do jakich pomieszczeń sprawdzą się one najlepiej.


2019-04-08

Otoczenie ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Dlatego aranżując pokój naszej pociechy, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by było ono wygodne, bezpieczne, a zarazem sprawiało Twojemu dziecku radość. Jedną z ważnych decyzji wnętrzarskich jest wybór okładzin ściennych.


2019-01-02

Odpowiednio dobrane tapety doskonale sprawdzą się w łazienkach, gdzie będą stanowiły nowoczesny element wyposażenia. Jeżeli decydujesz się na remont swojej toalety, to rozważ położenie na ścianę tapet. Jest to nowy trend, który jednak sprawdza się dobrze w wielu mieszkaniach.