Tapety w wiosennym tonie

2019-04-15

Zbliża się wiosna, czas porządków i odświeżania mieszkania. Być może warto zainspirować się pierwszą przyjemną porą w roku i wybrać nowe tapety w wiosennym tonie. Dowiedz się, jakie możesz znaleźć w dobrych sklepach oraz do jakich pomieszczeń sprawdzą się one najlepiej.

Wzory roślinne

Chyba najpopularniejsze w ostatnich latach są tapety z motywem roślinnym. Zielone liście palmy czy monstery świetnie wyglądają na pojedynczej ścianie, jako punkt dekoracyjny pomieszczenia. W tej kategorii znaleźć można również mniej kontrastowe, szkice roślin lub drzew. Do takich łagodnych wzorów należą również te imitujące korę. Wszystkie z nich odpowiadają za wyjątkowy klimat w danym pokoju.

Wzory kwiatowe

Kwiaty na tapetach występują w przeróżnych formatach i kolorach. Mogą stanowić pojedyncze punkty na gładkich tapetach lub szczelnie je wypełniać. Same w sobie mogą stanowić pewien obraz, przypominający prace malarskie. Takie nadruki świetnie wyglądają na pojedynczych ścianach w domowej jadalni lub własnej kawiarni.

Wzory geometryczne

Te tapety nigdy się nie nudzą. Będą dobrze wyglądały na ścianach przez cały rok, jeżeli jednak zależy Ci na wiosennym akcencie, to wybieraj jasne, pastelowe kolory. Wykorzystaj te geometryczne, skandynawskie wzory do dekoracji swojego salonu.

Idealne do sypialni

Wszystkie te wiosenne tapety idealnie sprawdzą się w sypialni. Jeżeli jest ona minimalistyczna i chłodna, to ociepl ją, stosując kontrastowe kolory i wyraźne wzory. W sypialniach, w których wiele się dzieje, lepiej postawić na subtelny design, delikatne lub niewielkie nadruki.

Świetne do pokoju młodzieżowego

Roślinne wzory, jako że ostatnio są najmodniejsze, na pewno zostaną docenione przez dorastającą część rodziny. Spraw, aby twoja pociecha była dumna ze swojego pokoju, dobrze się w nim czuła i chętnie zapraszała do niego przyjaciół. Dopilnuj, aby nastolatek miał swój azyl, w którym czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Wiosna w łazience

Kwiatowe czy roślinne wzory zaskakująco dobrze wyglądają w łazienkach. Szczególnie kiedy chcemy nadać jej charakter np. lasu deszczowego. Pamiętaj jednak, że wybór tapet do łazienki musisz opierać na ich właściwościach. Najlepszym rozwiązaniem są te winylowe, które cechują się łatwą zmywalnością oraz nieprzepuszczalnością wilgoci.


Tagi: