Różnorodność i zastosowanie tapet

2019-05-27

Dzisiaj tapet używa się w nieco inny sposób niż kiedyś, a przede wszystkim z reguły nie kładzie się ich na wszystkie ściany. Tapety stanowią co najwyżej dekoracje do wnętrza i są sposobem zaakcentowania jego charakteru. Posiadają one wzory, często na tyle delikatne, szczegółowe bądź skomplikowane, że farbą nie dałoby się ich zrealizować. Chyba że na dużo niższym poziomie jakościowym. Atutem tapet jest także fakt, że dość ekonomicznym sposobem można sprawić, by pokój wyglądał luksusowo. Ponadto ich aplikacja nie trwa długo i jest stosunkowo łatwa. Nie trzeba także później tracić czasu na porządki poremontowe. Jest to swoistego rodzaju zabezpieczenie się na ewentualność, że w krótkim czasie przestanie się nam podobać dany wzór, bo nawet jeśli, to łatwo go zmienić. Poniżej przedstawiamy inspiracyjne wykorzystanie tapet! Kto wie, może pomysły spodobają się nawet zatwardziałym ich przeciwnikom?

W sypialni

W sypialni najlepiej sprawdza się tapeta za wezgłowiem łóżka. Oczywiście jest tak między innymi ze względów praktycznych. Jest to bowiem miejsce, w którym ściana najszybciej się brudzi i przeciera. Na jednolitym kolorze farby wyjątkowo rzuca się w to oczy. Na tapecie, szczególnie z modnym wzorem, ten proces zachodziłby znacznie wolniej, ponadto w razie czego, nietrudno będzie ją zmienić. W tym przypadku naprawdę warto przekonać się do tego rozwiązania ozdobienia ściany, szczególnie że wybór nowoczesnych, pięknych i luksusowych tapet stale się powiększa. Na przykład wzór o dzikich, roślinnych i kwiecistych dekorach, w połączeniu z pozostałymi ścianami, pomalowanymi na jasnozielony bądź jasnoszary kolor byłby szczególnie ciekawy.

Chropowata tapeta

Ten rodzaj tapety wygląda pięknie, kiedy chcemy zaznaczyć kontrast z gładko pomalowanymi farbą ścianami. Często w przestrzeniach salonowych marzy nam się biała kostka, ale niektórzy, nie od razu są przekonani do tego pomysłu na tyle, by inwestować w tak angażujący remont. Co wobec tego może być dobrym rozwiązaniem? Nic innego, jak wypróbowanie chropowatej tapety imitującej białą kostkę lub jakiś inny, wybrany przez nas kamień. Z czasem, będąc już pewnym wzoru, można, ją wymienić na prawdziwe tworzywo, choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jednak tapeta zagości na ścianach przez nieco dłuższy czas.


Tagi: