Tapety w łazienkach – nowy i dobry trend!

2019-01-02


Wzory i kolory, które można znaleźć wśród tapet to wspaniałe elementy dekoracyjne wnętrz. Dlaczego ograniczać ich stosowanie jedynie do pokoi? Odpowiednio dobrane tapety doskonale sprawdzą się w łazienkach, gdzie będą stanowiły nowoczesny element wyposażenia. Jeżeli decydujesz się na remont swojej toalety, to rozważ położenie na ścianę tapet. Jest to nowy trend, który jednak sprawdza się dobrze w wielu mieszkaniach. Zaskocz swoich znajomych nieszablonowym wyposażeniem i dekoracją łazienki.

Jakie tapety do łazienek?

Wybierając tapety do łazienek, nie można kierować się tylko wzorem. Bardzo ważny jest odpowiedni materiał. Przede wszystkim muszą być one nieprzepuszczalne, tak aby żadna wilgoć nie dostała się do ściany. Takie cechy wykazują tapety winylowe, czyli pokryte polichlorkiem winylu. Są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia, ponadto można łatwo je czyścić. Zmywalność tapet to drugi punkt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze. Łazienka jest miejscem, w którym łatwo pojawiają się zacieki z mydła lub szamponu, dlatego ściany powinny być nietrudne w czyszczeniu.

Jakie wzory do łazienek?

Wzory, które chcemy zastosować w łazience, powinny opierać się głównie na naszym guście. Bardzo popularne są poziome pasy, które optycznie poszerzają pomieszczenie. W męskich, ciemnych łazienkach często pojawiają się wzory ceglane lub kamienne. Nowoczesne pomieszczenia wykorzystują geometryczne nadruki, których wielkość ani nie przytłacza, ani nie rozprasza znajdujących się w łazience osób.

Jakie kolory tapet?

Wybór kolorystyki tapet do łazienki często bywa zadaniem trudnym. Istnieją jednak dwa podejścia do tego tematu. Pierwsze z nich to wybór okładzin o podobnym do mebli czy podłogi kolorze, niewyróżniającym się i spójnym z całością. Drugim podejściem jest wybór całkowicie kontrastowego koloru, a później ewentualnie przemycenie go w kilku dodatkach, np. mydelniczce, ręcznikach czy świeczkach.

Czy wilgoć i temperatura nie odkleją tapet?

Dobrej jakości tapeta winylowa jest w stanie utrzymać się nawet na ścianach w saunie, której temperatura znacznie przewyższa nagrzaną po prysznicu łazienkę. Nie trzeba zatem obawiać się, iż świeżo wyremontowana łazienka ulegnie szybkiemu zniszczeniu.Tagi: łazienka,