Jak zaaranżować ściany w pokoju dziecka?

2019-04-08


Otoczenie ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Dlatego aranżując pokój naszej pociechy, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by było ono wygodne, bezpieczne, a zarazem sprawiało Twojemu dziecku radość. Jedną z ważnych decyzji wnętrzarskich jest wybór okładzin ściennych.

Wsłuchaj się w głos dziecka

Ściany można porównać do ramy całego pokoju. Dlatego do kwestii ich aranżacji trzeba się przyłożyć. Wybór okładziny ściennej zależy w głównej mierze od nas, ale powinniśmy także wsłuchać się w głos dziecka i zapytać go, jaki kolor lub jakie wzory chętnie widziałby na swojej ścianie. W ten sposób możemy dojść do konsensusu. 

Pastelowe i subtelne

Możesz sięgnąć po tapety w pastelowych kolorach. W ten sposób stworzysz delikatne tło, w którym Twoje dziecko będzie przebywać z przyjemnością. Gama łamanych szarości, wyciszonego różu czy jasnego błękitu to dobry punkt wyjścia dla dalszych aranżacji. Często na tapetach pojawiają się urocze wzory jak balony, kolorowe ptaki czy stworzenia podmorskiego świata. Całość będzie wyglądać jak ilustracje z uroczej bajki dla dzieci.

Ferajna fantastycznych stworzonek w pokoju Twojego dziecka

Czy Twoje dziecko z zapartym tchem śledziło losy śmiesznych stworzonek, Minionków? Jest wielkim miłośnikiem zwierząt? A może fascynują go mieszkańcy dżungli? Spraw radość swojemu dziecku i zaproś ulubionych bohaterów do jego pokoju! W takim otoczeniu czas spędzony na zabawie lub nauce będzie jeszcze przyjemniejszy!

Ściany pełne barwy

Twoje dziecko jest żywym srebrem, ma głowę pełną pomysłów? Chcesz, by jego pokój był równie kreatywny? Sięgnij po tapety w energetycznych barwach i stwórz wyjątkową przestrzeń. Często tapety o wyraźnych barwach mają także ciekawy powtarzalny print jak groszki, którymi zachwycają się i dzieci i dorośli, trójkąty, kwadraty, a nawet gwiazdki.

Łatwa i szybka aplikacja tapet

Dzieci mają różnorodne pomysły. Niektóre z nich polegają na własnoręcznej zmianie wzoru na ścianie w momencie, gdy rodzic akurat odwróci wzrok. Zmyślne smyki biorą do ręki kredki i rysują na nich, co tylko przyjdzie im na myśl. Z tego względu wybór tapety jest dobrym rozwiązaniem. W takich sytuacjach z łatwością będziesz mógł ją zmienić na nową. Chyba że obrazek pociechy podbije Twoje serce i postanowisz go zachować. 


Tagi: