Pokój nastolatka – jak urządzić?

2019-01-14


Jesteś rodzicem dorastającego dziecka, które ewidentnie nie chce już mieć w swoim pokoju tapet z misiami? Czas na zmianę aranżacji pokoju, w którym nastolatek spędzi najbardziej burzliwe lata swojego życia. Dowiedz się w jaki sposób możesz urządzić pokój młodzieżowy.

Pamiętaj o dziecku

Twoje dziecko ma mieszkać w tym pokoju, ma być on miejscem nauki, spotkań z przyjaciółmi i przeżywania pierwszych zawodów miłosnych. Musisz wziąć pod uwagę zdanie syna czy córki, co do tego jak powinna wyglądać ta sypialnia. Porozmawiaj z dzieckiem, dowiedz się o jakich meblach marzy, jak wyglądać powinny ściany czy podłoga pomieszczenia. Następnie zacznij szukać propozycji, które spodobają się zarówno nastolatkowi jak i tobie.

Ściany w młodzieżowym stylu

Geometryczne wzory na tapetach świetnie pasują do młodzieżowego stylu. Bardzo ciekawie wyglądają też kolorowe desenie na pojedynczych ścianach. Wybierz grube tapety, na których można pineskami przyczepiać zdjęcia. Jeżeli masz w domu artystę możesz zdecydować się na tapety po których można malować.

Meble i wyposażenie

Najważniejszym elementem jest wygodne łóżko oraz biurko. Na pierwszym nastolatek będzie odpoczywał, przy drugim uczył się. Dobrze, żeby w sypialni znalazł się też regał na książki, a także szafa na ubrania. W młodzieżowym pokoju powinno znaleźć się także duże lustro. Dla większości adolescentów bardzo ważną rolę odgrywa muzyka. Jeżeli chcesz zrobić dziecku niespodziankę, kup mu jakiś instrument np. gitarę, albo gramofon, który będzie designerskim elementem pomieszczenia.

Dekoracje wybieraj razem z dzieckiem

Przy wyborze dekoracji zaangażuj dziecko. Jeżeli jest ono nieco roztrzepane, to zrezygnuj z kwiatów lub postaw na kaktusy. Możecie wspólnie rozwiesić lampki ledowe, dobrać masę poduszek i przytulny koc. Na biurko wybierz lampkę, która pomoże przy nauce, ale także będzie dekoracją. Zainwestuj w kilka ramek, które córka czy syn z czasem zapełni. W sypialni znaleźć mogą się także świeczki zapachowe oraz długie zasłony przy oknach. Cały czas pamiętaj o dorastającej latorośli, gdyż najważniejsze jest to, aby to nastolatek dobrze czuł się w swoim pokoju.Tagi: