Jak wybrać tapetę do kuchni?

2019-03-18

Twoja kuchnia przechodzi właśnie metamorfozę? Szukasz pomysłu, jak przeobrazić ją w przytulną i nowoczesną przestrzeń? Odpowiedzią na te pytania może okazać się tapeta.

Najlepsze winylowe

Kuchnia jest wymagającym miejscem pod względem aranżacyjnym. Należy ją dobrze zaplanować, by uzyskać spójny, a przy tym funkcjonalny efekt. Prawom pragmatyczności podlegają także tapety. Te, które wybierzemy, powinny być nie tylko przejawem piękna, ale także wykazywać się dużą odpornością na zabrudzenia. Najlepszą opcją będzie wybranie tapet winylowych. Ich budowa opiera się na papierowym spodzie i winylowej powierzchni. Jej właściwości sprawiają, że wykazują podwyższoną tolerancję na brud, tłuszcz czy wodę.

Możemy pomyśleć także o tapetach zmywalnych. Kapka przygotowanego sosu, która wymknęła się spod kontroli i pobrudziła ścianę czy smugi oleju nie będą dla niej problemem, ponieważ zabrudzenia da się łatwo usunąć.

Poza tym, jeśli chcemy położyć tapetę tylko na jednej lub kilku ścianach i to nie w pobliżu miejsc strategicznych – kuchenka, lodówka czy zlew – to nie musimy się aż tak bardzo martwić tym, że powstaną na powierzchni tapet zabrudzenia. Ryzyko jest znacznie mniejsze.

Tapety z gotowym motywem

Jeśli zależy Ci na tym, by podkreślić charakter wnętrza, wybierz tapetę z motywem, który nawiązuje do przestrzeni kuchennej. Poranek w kuchni kojarzy Ci się z pierwszą wypitą kawą, zastrzykiem energii? Pomyśl nad wyborem tapety Cristiana Masi Fiori Country. Rysunki kawiarki, młynków czy ziarnek kawowca z pewnością nadadzą Twojej ścianie wigoru.

Możesz sięgać także po wzory z filiżankami, owocami i innymi produktami żywieniowymi. Dzięki nim każdy, kto przekroczy próg kuchni, od razu poczuje przytulny klimat wnętrza.

Tapety z motywem roślinnym

Jesteś zwolennikiem roślinnych motywów w każdym pomieszczeniu? Akurat w przypadku kuchni to doskonały pomysł. Pąki kwiatów czy soczyście zielone liście sprawią, że wnętrze zyska niepowtarzalną energię.

Jeśli nie chcesz, by na tapecie pojawiły się całe kwiaty, możesz sięgnąć po produkty z florystycznym ornamentem. To zdecydowanie eleganckie rozwiązanie, które może stać się tłem do dalszych posunięć aranżacyjnych.Tagi: