Pomysł na salon – biel i szarość

2019-02-25


Obecnie chyba najpopularniejszymi kolorami, które stosujemy przy budowie i aranżacji wnętrz, jest biel i szarość. Te kolory są bardzo eleganckie, pasują absolutnie do wszystkiego. Nadmierne ich wykorzystanie może jednak wprowadzić sterylność i chłód. Dowiedz się jak wykorzystać biel i szarość w swoim salonie.

Jasna strona ściany

Jeżeli zdecydowałeś się na jasne ściany, możesz wykorzystać szare tapety w stylu skandynawskim lub wykorzystać inne geometryczne kształty. Jeżeli pragniesz umieścić je na wszystkich ścianach, wybierz subtelny wzór, jeżeli tylko na jednej możesz wybrać coś bardziej intensywnego. Jedna ściana, na której umieścisz tapety z zielonym wzorem roślinnym, będzie świetnie kontrastować do pozostałej bieli czy szarości. Wzory te nieustannie są modne i świetnie wyglądają jako tło zdjęć czy wideo.

Drewniana podłoga – przyjazne wnętrze

Do jasnych wnętrz świetnie wygląda naturalna drewniana podłoga lub panele ją imitujące. Drewno ociepli pomieszczenie i nada mu przytulności. Na podłodze można również umieścić włochaty dywan w jakimś wyraźnym kolorze. Pamiętaj jednak, żeby ten kolor konsekwentnie wybierać do innych dodatków.

Meble w minimalistycznej odsłonie

Nowoczesne białe meble charakteryzują się dużą prostotą designu. Te krzesła czy komody dobrze wyglądają w mieszkaniach młodych osób, są oczywiście ozdobą, ale nie na nie pada główny akcent. Dzięki prostemu wzornictwu stają się one doskonałym oparciem dla kolorowych dodatków, pojawiających się w naszym biało-szarym pomieszczeniu.

Dodatki w żywszych kolorach

Kolorowa tapeta na jednej ścianie czy dywan to barwne akcenty ożywiające sterylne bez nich pomieszczenie. Zaletą bieli i szarości jest to, że wszystko do nich pasuje, dlatego można z powodzeniem wybrać na dodatki dowolny kolor. Na szarej sofie świetnie wyglądały będą musztardowe poduszki i koce, a do bieli świetnie pasować będzie turkus lub butelkowa zieleń. Te same kolory powinny powtarzać się w różnych elementach dekoracyjnych salonu: świeczkach, ramkach do zdjęć, wazonach czy donicach. W tych ostatnich warto umieścić rośliny pokojowe, które dodatkowo ożywią wnętrze. Dobrze, jeżeli dobrany gatunek będzie adekwatny do wzoru na tapecie.


Tagi: