Pozwól zakwitnąć swojej sypialni na wiosnę! Kilka słów o tapetach z motywem florystycznym cz.2

2019-04-02


Za plecami czujemy jeszcze mroźny oddech zimy, ale na horyzoncie już pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Promienie słońca tracą swoją zimową surowość i miękko opadają na nasze twarze. Z trawników, do tej pory pokrytych białym puchem, zaczynają wyrastać młode pędy kwiatów. Wiosna to czas porządków i zmian. Także dla Twojego mieszkania! Pozwól zakwitnąć swojej sypialni w tym roku. W jaki sposób? Najprostszym i najbardziej efektownym rozwiązaniem będzie wybór tapety z motywem florystycznym! 

Tapety pełne wiosny 

Coraz chętniej wybieramy pąki kwiatów i pnącza roślin, by towarzyszyły nam na co dzień. Otaczamy się nimi tam, gdzie jest ku temu okazja, by uzyskać efekt subtelnego, jak i pełnego energii wnętrza. Podczas zabiegów aranżacyjnych nasz wybór pada często na tapety z motywem florystycznym. Dzięki nim możemy cieszyć się obecnością piwonii, tulipanów, róż czy polnych kwiatków przez okrągły rok.

Jeśli chcesz, by Twoja sypialnia nabrała barokowego polotu, wypełniła się żywą ornamentyką, wybierz tapety nawiązujące do dzieł Jana Philipsa van Thielena. Dzięki nim idealnie odwzorowana bujna roślinność stanie się udziałem starannej i bogatej kompozycji sypialnianej:

Nieregularność poszczególnych elementów kompozycji może być cenną wartością. A to dlatego, że wrażenie ruchu spowodowane wielością kolorowych komponentów sprawi, że w Twojej sypialni zagości siła dynamizmu. Taka aranżacja pozwoli utrzymać energię nawet podczas wyjątkowo pochmurnego dnia.

Wiosna kojarzy się także ze świeżością i lekkością! Spraw, by Twoja sypialnia kojarzyła się Tobie i innym dokładnie z tym samym. Wybór tapet o drobnym kwieciu i jasnym tle sprawi, że przestrzeń, w której zasypiasz, będzie lekka i ożywcza. 

Pastele i harmonia

Dla zwolenników harmonijnego dekoru najlepszym wyjściem będzie sięgnięcie po tapety, na których tle kwiaty i rośliny zostały zgrupowane w powtarzalny wzór. Rośliny najczęściej wespół z różnego rodzaju liniami i znakami, pozwalają na stworzenie symetrycznej przestrzeni, która cechuje się gustownym porządkiem. 

Powtarzalny wzór może wystąpić w dwóch wersjach kolorystycznych – intensywnych barw oraz łagodnych pasteli. W pierwszym przypadku inne elementy dekoracyjne, jak powłoki poduszek, bieżniki i inne tekstylia powinny cechować się umiarem. W drugiej sytuacji mamy większe pole do popisu, bowiem dyskretny wzór stanie się subtelnym backgroundem do dalszych manewrów wnętrzarskich. Drobny wzór i jasne kolory są dobrym elementem wykończeniowym w przypadku małych sypialni, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest równie ważny. Dzięki nim przestrzeń zyska więcej światła i optycznie się powiększy. Właśnie taki efekt oferuje tapeta Metropolis by Michalsky Living DREAM AGAIN:

Tapety z motywem florystycznym stanowią doskonałe uzupełnienie stylu rustykalnego, shabby chic, a także dystyngowanego i przyjaznego stylu angielskiego.