Pozwól zakwitnąć swojej sypialni na wiosnę! Kilka słów o tapetach z motywem florystycznym cz.1

2019-03-25


Przekraczasz jej próg i ciężar całego dnia spływa z Ciebie i zostaje za drzwiami. Wszystkie trudne rozmowy, emocje, gonitwa myśli czy obowiązki nie mają do niej wstępu. Sypialnia jest miejscem, w którym odnajdujemy azyl i pozwalamy sobie na odpoczynek. By nastrój otoczenia był idealny, musimy dołożyć wszelkich starań, by zaaranżować tę przestrzeń w zgodzie z naszym charakterem, a przy tym nie bać się drobnych eksperymentów. Dziś opowiemy o tym, jak z pomocą tapet Twoje pomieszczenie może w jednej chwili zmienić się w kipiącą życiem urban jungle!

Urban Jungle

Patrzysz na swoje ściany i czujesz, że przydałoby się w nich więcej życia? Chcesz wyjść z marazmu szarości i postawić na dynamiczne kolory i kształty? Taką metamorfozę dadzą Ci tapety z motywem urban jungle. 

Tapeta w stylu urban jungle zazwyczaj charakteryzuje się dużymi pąkami kwiatów i nadnaturalnymi blaszkami liści. W ten sposób aura baśniowości i rozkosznej tajemniczości staje się główną osią dekoracyjną całego pomieszczenia. W takiej sytuacji to ściana nada kierunek dalszym zabiegom aranżacyjnym. W tym wypadku umiar w dodatkach jest jak najbardziej wskazany. Nie chcemy bowiem osiągnąć efektu ociężałości. Należy dobrać odpowiednie proporcje także w kształtach i kolorach, by energia i dynamizm pnączy, palm i soczystej zieleni nie został przytłoczony przez ekspansywność pozostałych przedmiotów. Z uwagi na swój rozmach, tapety z tym motywem świetnie sprawdzają się w dużych pomieszczeniach.

Realizm czy baśniowość?

Możesz sięgnąć po tapety wykonane metodą fotorealizmu (jak w przypadku tapety TRENDY) – wtedy liście palm będą jeszcze bardziej wyraźne i szczegółowe. 

Możesz także zdecydować się na tapety na podłożu flizelinowym, które wyglądem przywodzą na myśl misternie malowany obraz dopiero co ściągnięty ze sztalugi. Wespół z dziką roślinnością na tapetach pojawiają się także zwierzęta i owoce – kolorowe papugi, efemeryczne kolibry czy ananasy. 

Jasna i ciemna strona urban jungle

Urban Jungle to szansa na stworzenie sypialni pełnej naturalnego, a także egzotycznego uroku. Stopień intensywności tego motywu jest podkreślany przez kolor. Ciemne, intrygujące niemalże gotyckie barwy skupiają na sobie całą uwagę, tworzą spójną i pochłaniającą opowieść. Wyraźne barwy będą cennym dopełnieniem dla wnętrz zmodyfikowanego industrialu czy modernistycznych wariantów. 

Z kolei jasna zieleń, beże, écru i ledwie zarysowane kształty wprowadzą do sypialni więcej światła. Te wpiszą się w metodę nowoczesnej przestronności i porządku opartego na łączeniu prostych form. Jasne tapety pozwolą także na większą dowolność w kwestii dodatków tekstylnych czy mebli. W tym wypadku można wprowadzić bardziej urozmaicone linie.