Grand Milllennial na tapecie - styl rodem z marzeń lat dziecięcych!

2020-07-13Wzrost popularności stylu „Grand Millennial ” przywraca do mieszkań szyk naszych babci. Staromodny babciny styl z powrotem wkrada się do naszych domów choć już nieco odmieniony.

W przeciągu ostatniego roku widzieliśmy w aranżacjach więcej tapet z motywem florystycznym, luster, frędzli, lamp z frędzlami, więcej kwiatów, nadruków, więcej nowoczesnych elementów połączonych z meblami vintage z połowy zeszłego stulecia. Jako modne hobby powraca nawet wyszywanie, promowane przez gwiazdy filmu i muzyki.

 Więc o co w tym wszystkim chodzi? Styl Grand Millennial to przede wszystkim połączenie dwóch elementów. Współczesny design współistnieje w projekcie z elementami retro. Chodzi o skomponowanie wnętrza z używanych lub odziedziczonych w spadku mebli, dzieł sztuki czy akcesoriów dekoratorskich. Zaliczają się do tego również elementy sztuki użytkowej, a także wszelkie elementy będące prawdziwie vintage. Wszystko to osadzone w nowoczesnych realiach. Millenialsi wprowadzają do swoich nowoczesnych domów nieco przestarzałe, może nawet ‘przeterminowane’ elementy dekoratorskie, które dzięki wspomnieniu o ich dziadkach towarzyszą im całe życie. Powracając do tych elementów w wystroju odbywają jak gdyby podróż sentymentalną. Jakie tapety będą stanowić znakomite tło do takich aranżacji?

Tapety z motywem palmy

 Zamień swój dom w rajski zakątek i przeobraź swoje mieszkanie w modne, stylowe tropiki. Motyw liści, wprowadzi do przestrzeni vintage świeżość w zielonym odcieniu. Duża dostępność wzoru, sprawia, że istnieje wiele interpretacji tego motywu oraz sporo odcieni kolorystycznych, zwiększając szanse na dopasowanie do wnętrza. Wszechstronność takiego projektu, ma duże szanse na stworzenie świeżego, nowoczesnego wnętrza równolegle współistniejącego z pięknem i szykiem wnętrz vintage.


Tapeta RASCH ETRO II 534900

Tapety z motywem florystycznym

 Motyw florystyczny nie musi się już kojarzyć ze staromodną tapetą. Obecne podejście do tego motywu daje szerszą perspektywę i więcej możliwości. Ściany udekorowane kwiatami lub motywem roślinnym to niezwykle efektowne wykończenie dla wnętrza w stylu Grand Millennial.


Tapeta CASA MIA DIAMOND RM60008Tagi: