Jak stworzyć idealny pokój dziecięcy?

2019-05-06


Planujesz remont pokoju, w którym mieszka twoja pociecha? Pragniesz stworzyć dla dziecka idealne miejsce nauki, zabawy i wypoczynku? Dowiedz się czym kierować się podczas planowania odnowy dziecięcej sypialni.

Wybierz kolorystykę

Pokoje dziecięce charakteryzują się wielobarwną i radosną przestrzenią, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej kolorystyki. Dowiedz się, które kolory najbardziej lubi twoja pociecha i skomponuj odpowiadającą im paletę barw, którą wykorzystasz przy remoncie i wyposażeniu. W celu uniknięcia późniejszych rozczarowań, warto wcześniej porozmawiać z córką czy synem.

Dobierz podłogi i tapety

Wybór podłogi jest ważny ponieważ panele, o ile nie ulegną zniszczeniu, będą częścią tego pokoju przez wiele lat. Twoje dziecko będzie dorastało, wystrój sypialni będzie się zmieniał, ale deski pozostaną te same. Ściany niszczą się szybciej, szczególnie jeżeli masz w domu małego artystę. Możesz zaszaleć z dziecięcymi tapetami o ciekawych nadrukach czy wzorach. Jeżeli pragniesz przedłużyć nieco ich żywotność, wybierz te które można czyścić.

Meble

Nie trudno znaleźć dziecięce meble w sklepach. Najczęściej są one kolorowe, lub posiadają barwne akcenty. Wybór zależy od twoich wyobrażeń oraz oczekiwań malucha. Pamiętaj jednak o tym, aby w pokoju znalazło się biurko i wygodne krzesło, gdyż będzie to miejsce nauki najmłodszego członka rodziny.

Dodatki

Przede wszystkim potrzebny jest ci dobrej jakości dywan, gdyż to na podłodze dziecko spędza najwięcej czasu zabawy. Niezbędne, do zachowania porządku, będą pudełka, w których można przechowywać zabawki. Wybierz takie, które oprócz funkcjonalności zostaną dekoracją pokoju. Przy wyborze dodatków kieruj się kolorami i wzorami, dopasuj je do reszty wyposażenia. Jeżeli zachowasz spójność nie musisz obawiać się, że sypialnia dziecka nie będzie pasowała do reszty mieszkania.

Już nie dziecko, jeszcze nie nastolatek

Rodzice dzieci w wieku przejściowym mają największy problem z doborem tapet i wyposażenia. Ich pociechy dorośleją, jednakże młodzieżowy pokój wydaje się dla nich jeszcze zbyt poważny. Sprawę rozwiązać można przy użyciu odpowiednich dodatków. Wybierz tapety i meble odpowiednie dla nastolatka, ale dodaj kolorowe dekoracje. Na biurku postaw dziecięcą lampkę, na szafki postaw kolorowe pudła, zawieś wielobarwne zasłony oraz dodaj kilka maskotek. Wymiana dodatków jest łatwa i nie kosztuje wiele.


Tagi: