Pinterest na tapecie - czyli porozmawiajmy o trendach

2019-10-25Według statystyk z Pinteresta korzysta ponad 250 milionów użytkowników. Upublicznione dane są gromadzone na podstawie list tworzonych podczas korzystania z portalu. Czym można się zainspirować we wnętrzach i jak to się wiąże z tapetami?

Pinterest to pewnie pierwsza z opcji jakie przychodzą na myśl gdy szukamy inspiracji. To miejsce wirtualnego spotkania wytwórców, projektantów, marzycieli i odbiorców. To tutaj tworzy się i zatwierdza trendy. Każdego grudnia Pinterest udostępnia wyniki badań nad najważniejszymi trendami na kolejny rok. Sprawdźmy jak sprawdzają się te przewidziane ...

Chalkboard na ścianie, czyli do tapety ! Znaczy się do tablicy..!

Jeśli ktoś sądzi, że kreda i tablica to coś przestarzałego to jest w błędzie. Według statystyk Pinteresta liczba wyszukiwań związanych z chalk art-em czyli sztuką wykonywaną przy pomocy kredy wzrosła o ponad 650 % Cieszy się powodzeń wśród zwolenników oryginalnych rozwiązań i dekoracji. To świetny pomysł na newralgiczną ścianę, która będzie tworzyć dodatkowy pomost komunikacyjny w domu lub element zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Szczególnie polecany do kuchni, biura i pokoju zabaw. Dzieci docenią pomysłowość projektu, a ty oszczędzisz na malowaniu ścian.

Tapeta DecoPrint WHATS UP 2 CHALKBOARD WU20626 WU 20626


Geometria na ścianach

Pomimo tego, że kształty geometryczne towarzyszą nam już od dawna wciąż się utrzymują w kręgach popularności w tendencji wzrostowej, bo z rokiem ubiegłym widzimy znaczną poprawę zainteresowania tematem i to aż o 225% Ściany w kolorowe i geometryczne kształty znajduje swoich odbiorców szczególnie w pokojach młodzieżowych lub dziecięcych. Wskazują na to dane, które w przypadku tej ostanie kategorii podskoczyły aż o 1178 %


Tapeta TRENDY PP3601 CGeometria na ścianach wybroni się zarówno w pokojach niemowląt jak i starszych dzieci. Kluczowe będzie wzornictwo i kolorystyka.


Pośród rekomendowanych przez Pinterest trendów dekoratorskich, za przedmiot dyskusji obraliśmy nieustannie popularne chalkboards oraz wzory geometryczne. W obu przypadkach tapeta sprawdza się świetnie. Zainteresowanie tymi tematami było szczególnie widoczne przy aranżacjach pokoi dziecięcych, ale nie tylko. Teraz przejdźmy do pozostałych statystyk i pogawędek na temat popularności designu w sieci.


Odważne wzory na tapetach

Tapety nie zeszły z ringu w 2019 i nic nie wskazuje na to żeby miały ochotę to zrobić w najbliższym czasie. Wręcz przeciwnie zdaje się, że mają chęć na więcej. Popularnością na tablicach pinteresta cieszą się odważne i wyraźne motywy. Często mające więcej wspólnego z maksymalizmem niż minimalizmem. Według statystyk o 401% wzrosło wyszukiwanie w przeglądarce pinteresta tapet z tej kategorii.

Ściany vintage wciąż w modzie

Utrzymuje się styl vintage. Łączy się go najchętniej z industrialnym podejściem do aranżacji. W statystykach to daje zwiększenie zainteresowania tematem o 563%

Neony

To właśnie moment na neony. Są istotnym elementem wystroju. Idealnie nadadzą się do salonu, kuchni bądź pokoju młodzieżowego. Badania pokazują wzrost o ponad 280% W połączeniu z designerską tapetą efekt może być zniewalający.
Fototapeta smoke

Wyszukiwania fototapety przedstawiającej różnobarwny dym lub rozproszoną chmurę koloru wzrosły o 436%. To inspiracja do projektu wnętrz. Może mieć w sobie dynamikę koloru i ruchu, lub wręcz przeciwnie sprawić wrażenie ulotnej, prawie niezauważalnej dekoracji.


Fototapeta - Smoke curls


Fototapeta - Dancing smoke trails


Pozostaje przyjrzeć się kolorystyce. Dużo się o niej ostatnio pisze, bo jest w czym przebierać. Użytkownicy Pinterestu wskazali na dwa kolory: liliowy oraz musztardową żółć. Liliowy będzie alternatywą dla wszystkich przywiązanych do bieli, którzy chcą coś odświeżyć ale jednocześnie nie rezygnując totalnie z przyzwyczajenia. Musztardowa żółć na ścianach może natomiast wprowadzić sporo dynamiki lub wyrafinowania do pomieszczenia. Ta żółć jest zdecydowanie spokojniejsza od typowych skojarzeń z tym ostrym kolorem.


Tapeta A.S. CREATION VERSACE IV 36692-5Tapeta A.S. CREATION VERSACE IV 37048-4
Tagi: