Producent tapet na ścianę 1838

2020-02-21

W etyce i filozofii przedsiębiorstwa 1838, niezmiennie kultywuje się zamiłowanie do designu i kunsztu. A serce produkcji luksusowych tapet wychodzących spod maszyn tego producenta, znajduje się w fabryce w Lancashire w Anglii. 

Jak się zaczęło? Rys historyczny

Nazwa przedsiębiorstwa bynajmniej nie jest przypadkowa. To zabieg mający nawiązywać do historycznego wydarzenia z branży, które miało właśnie miejsce w 1838 roku. Otóż zaledwie kilka kilometrów od dzisiejszych fabryk, w tym właśnie roku ruszyła pierwsza tak wyjątkowa maszyna do produkcji tapet.  

Podczas gdy najwięksi producenci w Europie prześcigali się w nowościach i udogodnieniach designerskich. W Anglii zaprezentowano maszynę do drukowania tapet z napędem silnikowym.

To właśnie w Lancashire na północy Anglii powstała prawdziwa i trwała metoda drukowania tapet.

1838 był rokiem, w którym Charles Potter wraz z Haroldem i Walmsleyem Prestonami, przystosowali maszynę drukarską do wymagań produkcji tapet. To rewolucyjne posunięcie pomogło udostępnić ten dotąd aranżacyjny rarytas większej ilości konsumentów. Tapety wyszły z poza elitarnego grona najbogatszych salonów Europy.

Właśnie dlatego wartości historyczne są bardzo cenione w tym rodzinnym przedsiębiorstwie. Obecnie u steru znajduje się James i Abigail Watson, rodzeństwo będące już czwartym pokoleniem zajmującym się tym biznesem i jak widać dobrze wykorzystującym bogate doświadczenie w produkcji tapet.

KOLEKCJE 1838

Pośród wielu kolekcji wypuszczonych przez tą markę, krótko nawiążemy do trzech spektakularnych, dostępnych w naszym sklepie -  tutaj.  

Kolekcja CAPRI to niezwykły zbiór zainspirowany basenem Morza Śródziemnego. Żywa kolorystyka w całej kolekcji Capri przywołują na myśl ciepłe słońce i styl życia typowy dla południowych okolic Europy. Tapety tej kolekcji mają w sobie wszystko czego można by chcieć zatrzymać po wakacjach – staranie przemyślane elementy pięknych krajobrazów okolic nadmorskich, charakterystyczny kształt liści paproci i piękno koralowców - wszystko idealnie komponuje się z modnymi detalami mozaiki i ożywiając jej subtelną fakturę oraz metalicznym połyskiem.Kolekcja AURORA uchwyciła intrygujące elementy ucieczki od codzienności w niezapomniane chwile spędzone na łonie natury. Pełne koloru, roślinności z ogrodów botanicznych, kojąca leśna sceneria, teksturowana powierzchnia i eleganckie pióra, wzbogacone kolorami zaczerpniętymi z natury to wszystko tworzy niezwykłość ciepłej i zarazem ożywczej kolekcji.Kolekcja CAMELLIA jest silnie inspirowana urokiem pięknych szklarni z epoki wiktoriańskiej w Anglii. Należy wiedzieć, że ich piękno mogło faktycznie inspirować, a niektóre można do dziś podziwiać. Pierwotnie były używane jedynie przez bogatą elitę epoki wiktoriańskiej. Było to niezwykle drogi przedsięwzięcie i stało się symbolem statusu materialnego i przywilejów.
Kolekcja Camellia obejmuje projekty i kształty inspirowane tym co można było w takim miejscu znaleźć i podziwiać: od odmalowanych, pięknych kwiatów i pnących się liści po bardziej nowoczesne inspiracje szkłem i geometrycznym wzornictwem.

 TO COŚ WIĘCEJ NIŻ TAPETA

Kolekcje 1838 to połączenie piękna tradycji oraz zalet najnowszych technik druku cyfrowego. Dzięki temu, możliwe są do osiągnięcia wzory, które wyglądają, jakby zostały namalowane odręcznie. Stosowane techniki produkcji umożliwiają dostęp do nieograniczonej liczby kolorów oraz do tworzenia projektów o niespotykanych do tej pory, dużych formatach.Tagi: