Kilka sposobów na wyeksponowanie kominka przy pomocy tapety

2019-12-10

Dlaczego wprowadzać do pomieszczenia z kominkiem tapetę? Powodów jest wiele. Istnieje nieskończenie wiele projektów przy użyciu tapet, które mogą pomóc stworzyć niezwykłą atmosferę wnętrza, inaczej nie do osiągnięcia. Przestrzeń ścian może stanowić wystarczające królestwo przemian, dzięki czemu neutralne meble będą mogły znaleźć się w aranżacji bez większych obostrzeń. Twój kominek musi jednak spełnić wymogi bezpieczeństwa.. Powinien mieć odpowiednią wentylację. Ponadto należy wybrać tapetę wysokiej jakości i położyć ja z pomocą fachowca.

Tapeta SK FILSON LEVEL ONE LV3203


Tapeta na ścianie okalającej kominek

Obecność tapety przy ścianie znajdującej się w najbliższym sąsiedztwie kominka to najbardziej oczywiste i najłatwiejsze rozwiązanie. Jest to również opcja przyjazna dla naszego budżetu. W zależności od metrażu pokoju, koszty pokrycia tapeta mogą się różnic. Wybór pojedynczej ściany, kącika lub, w tym przypadku, najbliższego sąsiedztwa kominka - stanowi niezwykłą aranżację bez konieczności generowania kosztów.

Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Nie tylko sprawi, że kominek stanie się centralnym punktem pomieszczenia, ale również niezwykle uprzyjemni spędzany tam czas w gronie przyjaciół i rodziny, lub chwile z filiżanką kawy.

Tapeta CASADECO NOVA 84187527Wiele osób wybiera tapetę pod koniec remontu pomieszczenia - czyli dopasowuje tapetę dekoracyjną do aranżacji wnętrza. Jednak bardziej sprawdza się odwrotna kolejność. Pójść na całość w tapetę, która nas zainspirowała, a następnie pod nią dostosować wnętrze. Nie ma nic złego w oparciu całego projektu pomieszczania o wybraną tapetę. W rzeczywistości jest to często stosowany zabieg. Kiedy zdecydujemy się na konkretną tapetę ścienną na konkretną tapetę, można bardziej skupić się na akcesoriach kominkowych i pamiątkach, które będą nawiązywać do wzoru lub kolorystyki.

Tapeta CRISTIANA MASI ZERO 9726Analizujemy inspiracje na nieprzeciętną aranżacje we wnętrzu z kominkiem. Nie klasycznie bo zaczęliśmy od pokrycia ściany okalającej kominek tapetą. Taka aranżacja stawia kominek w centralny miejscu całego projektu. Dalej prześledzimy kilka innych pomysłów na nieprzeciętne wnętrze.


Tapeta po obu stronach kominka

Kominek będzie się dobrze prezentował na tle ściany po obu stronach pokrytej tapetą. W ten sposób potraktujesz kominek jako dzieło sztuki i wyeksponujesz go poprzez pokrycie ścian bocznych kominka tapetą. Aby wzmocnić efekt unikaj pokrycia tapetą ściany okalającej kominek. 

Oprócz wykorzystania potencjału tapety w aranżacji masz opcje podrasowania efektu poprzez rzucenie nieco koloru na kominek w odcieniach współgrających ze wzorem tapety. Scementujesz w ten sposób oba elementy, a we wzajemnej współpracy są wstanie osiągnąć dużo więcej niż w pojedynkę. Wybierając farbę w sposób komplementarny do tapety, możesz osiągnąć wyższy poziom wyrafinowania i spersonalizowany projekt. 

Tapeta CRISTIANA MASI ZERO 9705


Możesz zagrać również inaczej i pomalować kominek na ten sam kolor, co pozostałe trzy ściany w przestrzeni. Dzięki temu tapeta jeszcze bardziej będzie przykuwała uwagę. Osiągniesz podrasowany efekt, który jednoczenie będzie spójny i efektowny.


Sztukateria ścienna & tapeta

Sztukateria we wnętrzach, to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Można ją również wykorzystać w naszym projekcie związanym z kominem. Jeśli ściany po obu stronach kominka mają sztukaterię na ścianach, ogranicz użycie tapety wyłącznie do wypełnienia kształtów powstałych w ten sposób.

Tapeta CRISTIANA MASI ZERO 9728


Możesz również wyciąć pożądane przez Ciebie kształty w tapecie, zazwyczaj będą to pewnie prostokąty. Aby zaznaczyć elegancko odcięcia na ścianach, można je obramować drewnianymi listewkami, imitującymi sztukaterię. Kolorystykę możesz utrzymać neutralną lub dopasowaną do tapety, dzięki temu osiągniesz jednolity efekt ale wyrafinowany efekt. Biedzie to niestandardowy projekt, który pozwoli Ci stworzyć niezwykłą oprawę dla swojego kominka. Stworzenie takiego efektu odciąży, trochę ściany, szczególnie jeśli wybrana przez Ciebie tapeta ma zdecydowaną kolorystykę lub wzory.


Aranżacja dla wolnostojącego kominka

Jeśli masz wolnostojący kominek, możesz łatwo i skutecznie go wyróżnić, tworząc dla niego tło. Fototapeta na całej ścianie za kominkiem stworzy aranżacje samą w sobie. Nie potrzebujesz już niczego więcej na tej ścianie, jeśli tak zadecydujesz. W przypadku kominków wolnostojących jest to szczególna zaleta, ponieważ nie powinno się ich stawiać w bliskiej odległości od innych przedmiotów.


Otul cały pokój tapetą

Opcja dla miłośników tapety. Otul wszystkie ściany pomieszczenia starannie dobraną tapetą. Nie tylko ściany w najbliższym sąsiedztwie, ale również te naprzeciw. Wybór wzoru tapety do całej powieszani pokoju, spuszcza z nas nieco powietrza. Daje tę furtkę, że nie koniecznie musimy zachwycić wzorem i każdym szczegółem. Wręcz przeciwnie, nawet zalecane byłoby wybranie mniej odważnej opcji. 

Subtelna tapeta z ciekawą fakturą może wykreować wyrafinowane wnętrze o luksusowym wykończeniu, zachowując przy tym spokojny charakter przestrzeni. 

Tapeta SK FILSON LEVEL ONE LV3203Jeśli tworzysz spokojne wnętrze i kreujesz w nim zrelaksowaną atmosferę, wypróbuj proste, neutralne wzory. Jasny, niekrzykliwe kolory, z motywami zaciągniętymi z natury pomogą ci stworzyć spokojną przestrzeń życiową.

Neutralne tapety lub z delikatną teksturą to znakomita alternatywa dla malowania ścian. Wnoszą potrzebne ciepło ale przy okazji nie pozostawiają wnętrza bezpłciowym. Nadają charakter wykończeniu równoważąc całość w doskonałym balansie pomiędzy przytulnością, chłodem i elegancją. Tymczasem kominek może wyróżniać się na tle całości, kontrastując kolorystycznie, chociażby bielą.


Można zagrać w duże wzory 

Nie zawsze to, co wyważone zwraca naszą uwagę i się podoba. Aranżacje przewidują też projekt dużymi wzorami np. florystycznymi. W zależności od kolorystyki, efekt może być nawet nieci teatralny.

Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7421Jeśli wahasz się i zastanawiasz nad jasnym wzorem tapety - może się na pierwszy rzut oka wydawać ryzykownym wyborem, ale nie ma wyrafinowania bez ryzyka. 

Każda sytuacja jest inna, a kominki różnią się od siebie bardzo. Ale wszystkie komuniki będące w użyciu emitują ciepło i zadymienie. Z tego powodu najważniejsze jest, aby kupić wysokiej jakości tapetę najlepiej zmywalną i odpowiednio przygotować ściany. Wybierz swoją wersję wnętrza z kominkiem i rozkoszuj się nim oraz aranżacją.Tagi: